Zawody na Regularność w Wyścigach Górskich

Jazda na regularność to specyficzna konkurencja w sporcie samochodowym, ponieważ na mecie nie liczy się to kto miał najszybszy czas. Jak sama nazwa wskazuje trzeba jechać regularnie czyli z jednakową prędkością. Co to dokładnie oznacza? Organizator wyznacza średnią prędkość z jaką uczestnik powinien pokonać trasę. Co za tym idzie oblicza również idealny czas przejazdu za pomocą działania: iloraz przebytego dystansu i średniej prędkości zadanej. Wygrywa ten uczestnik, który pokona trasę w czasie najbliższym bądź identycznym jak czas nadany przez organizatora. Pomyślicie łatwizna! Nic z tych rzeczy, używanie gadżetów takich jak tempomat jest niedozwolone.

W dniach 17 – 19 września 2021 r. odbędzie się 18. Wyścig Górski Prządki – Valvoline, którego częścią będzą „Zawody na Regularność w Wyścigach Górskich”. I teraz uwaga. Są to zawody otwarte co oznacza, że nie trzeba mieć licencji sportowej aby wziąć w nich udział. Trzeba posiadać natomiast prawo jazdy kategorii B oraz dysponuje samochodem wpisującym się w wymogi regulaminowe. Samochody, którymi można startować w „Zawodach na Regularność w Wyścigach Górskich” to: Samochody Historyczne i Youngtimery wyprodukowane do 31.12.2000 r. oraz Nowe Technologie tj. pojazdy hybrydowe i elektryczne. Więcej informacji znajduje się Regulaminie Ramowym oraz Uzupełniającym w zakładce „Zawodnicy”.

Wszystkich chętnych zapraszamy do zgłaszania się. Otwarcie listy zgłoszeń nastąpi w poniedziałek 6 września, a zamknięcie w niedzielę 12 września 2021 r. o godz. 24:00. Czas jest ograniczony więc trzeba się szybko decydować.