Sobota dla Łukaszczyka, nowy rekord trasy.

Szymon Łukaszczyk (Mitsubishi Lancer EVO V AMS) zbliża się do tytułu Mistrza Polski w klasyfikacji generalnej Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w sezonie 2020. Zakopiańczyk przyjechał do Korczyny, gdzie rozgrywane są finałowe, 5 i 6 Runda GSMP z zadaniem wygrania obu wyścigów; po awariach z początku sezonu tylko dwa zwycięstwa gwarantowały mu utrzymanie tytułu z 2019.

Sobotnie zmagania 17 Wyścigu Górskiego PRZĄDKI – VALVOLINE ukończyło  zawodników z Polski i Słowacji; zawody były także 5 i 6 Rundą PAV MSR – Mistrzostw Słowacji w Wyścigach Górskich. Wyścig w Korczynie dołączył do elitarnego grona zawodów (obok tras w Załużu i Limanowej), w których mogą startować bolidy wyścigowe. Swoją wyścigówkę Tatuus FR2000 pokazał Martin Juhas (SVK), który ukończył zmagania na 16 miejscu.

W pierwszym podjeździe treningowym, przy bardzo niskiej temperaturze, najlepiej dał sobie radę Daniel Stawiarski (Mitsubishi Lancer), wyprzedzając Waldemara Kluzę (Skoda Fabia) i Tomasza Fliśnika (Mitsubishi Lancer). Stawiarski był najszybszy także w drugim podjeździe treningowym, wyprzedzając DUBAI’A i Łukaszczyka. Temu ostatniemu rozleciała się turbosprężarka i serwis do ostatniej chwili przed starte do podjazdu wyścigowego montował przywiezioną nową turbinę.

W pierwszym podjeździe wyścigowym, na trudnej technicznie i bardzo szybkiej, liczącej ponad 4500 metrów trasie, Łukaszczyk nie tylko pojechał najszybciej w stawce, ale pobił z czasem 1:47,399 swój własny rekord z zeszłego roku. Rasę z Rynku w Korczynie do Czarnorzek pojechał ze średnią prędkością 152 km/h. Jako drugi dojechał DUBAI, na trzecim miejscu zameldował się Stawiarski.

Drugi podjazd wyścigowy, w którym znów wygrał Łukaszczyk ( znów przed DUBAIEM i Stawiarskim) dał mu wygraną w 5 Rundzie GSMP.

Wyniki 5 Rundy GSMP

  1. Szymon Łukaszczyk 3:36,942
  2. DUBAI 3:43,375
  3. Daniel Stawiarski 3:43,501
  4. Waldemar Kluza 3:45,722
  5. Tomasz Myszkier 3:52,560

W Grupach i klasach wygrali: Grupa 1 Szymon Łukaszczyk, Kl. 2a Daniel Stawiarski, 2b Michał Tochowicz, 3a Igor Drotar, 3b Tomasz Fliśnik, 4a Tomas Ondrej, 4b Pior Ilnicki, 5a Konrad Biela, 5b Maciej Serafin, 10a Jacek Madziara, 10b Rafał Szumiec. 10c Arkadiusz Borczyk, 12a Tomasz Morawiec. Wśród zawodników startujących w GSMP hist. Zwyciężył Grzegorz Baran (Peugeot GTi)

Podczas 17 Wyścigu Górskiego PRZĄDKI – VALVOLINE rozgrywany Puchar Południa w Jeździe na Regularność w Wyścigach Górskich. W klasie R 1 zwyciężyła jadąca Fiatem 126p Angelika Mróz, w R2 najregularniej podróżował Ładą 2101 Mirosław Szelc, klasę R3 wygrał kierowca rajdowego Poloneza Andrzej Lenczowski.

Ostateczne rozstrzygnięcia klasyfikacji generalnej GSMP w niedzielę, podczas 6 Rundy GSMP.

Szczegółowe informacje o 17 Wyścigu Górskim PRZĄDKI – VALVOLINE wyścigu znaleźć można na stronach www.wyscigprzadki.pl , www.automalop.pl , oraz na oficjalnej stronie GSMP PZM www.gsmp.pzm.pl. Po każdym podjeździe treningowym i wyścigowym bieżące zdjęcia i informacje publikowane będą także na oficjalnym profilu GSMP w Facebooku: www.facebook.com/GSMPpzm